Instalacje antenowe

Nasza firma buduje instalacje antenowe w oparciu o nowoczesny sprzęt posiadający homologacje oraz spełniający wszystkie wymagania techniczne dla tego typu sprzętu. Raz zaprojektowany i wykonany szkielet instalacji antenowej powinien być uniwersalny przez wiele lat i umożliwiać podłączanie do niego coraz to nowocześniejszych urządzeń bez zasadniczej ingerencji w jego strukturę. Instalacja powinna umożliwiać podłączenie sygnałów telewizji naziemnej, satelitarnej i kablowej, a w razie potrzeby również innych sygnałów wizji jak np. sygnał z kamer telewizji dozorowej.

O czym należy pamiętać

Ważne jest, aby stosować materiały wysokiej jakości o sprawdzonych parametrach. Koszty budowy tego typu instalacji antenowej są najniższe ze względu na zastosowanie tylko jednego masztu antenowego i stacji czołowej, na pozostałych budynkach instalowane są wzmacniacze szerokopasmowe i zasilacze, co zdecydowanie obniża koszty instalacji. Rozbudowa takiej instalacji o dodatkowe programy telewizyjne jest bardzo niska w przeliczeniu na jedno mieszkanie.
System rozprowadzenia sygnału w budynku zapewnia odbiorcą niezależny i bez zakłóceń odbiór sygnałów telewizyjnych i radiowych. Nowoczesne instalacje zbiorcze umożliwiają odbiór programów telewizji naziemnej analogowej oraz cyfrowej (DVB-T), jak również programów satelitarnych. Systemy te wymagają montażu tylko jednego zestawu anten odbiorczych dla całego budynku, elementów dystrybucji sygnału, okablowania oraz końcowych gniazd w poszczególnych mieszkaniach.
Sygnał przychodzący na anteny jest rozprowadzany za pomocą multiswitchy, elementów aktywnych i pasywnych sieci oraz okablowania aż do gniazdka w mieszkaniu. Odbiór programów telewizji naziemnej jest możliwy poprzez podłączenie odbiornika telewizyjnego do gniazdka, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat abonamentowych.

Zalety zbiorczych instalacji antenowych

Do niewątpliwych zalet antenowych instalacji zbiorczych zaliczyć należy rachunek ekonomiczny - brak zniszczeń dachów i elewacji poprzez wyeliminowanie anten indywidualnych, co powoduje uniknięcie przedwczesnych remontów dachów i elewacji budynków. Na życzenie inwestora wykonujemy pełną dokumentacje budowanych instalacji antenowych. Wykonujemy również modernizację oraz konserwację już istniejących instalacji antenowych.


Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego

+48 791 411 215 serwis

Masz poważną sprawę? Masz dla nas ofertę? Skorzystam z formularza